Delfin Sportegyesület Székesfehérvár - 2018. Szeptember 18. Kedd, Diána napja van.

Archívum - 2003-06-20 Úszó ob: magas színvonal, jó eredmények, jó rendezés Fejér megyei mérleg: hat arany-, hat ezüst- és hét bronzérem

Székesfehérvár - A hét végén rendezték az országos ifúsági úszóbajnokság záróküzdelemeit a székesfehérvári uszodában.

Az ob utolsó két napján öszszesen 20 döntõben talált gazdára a bajnoki cím. A szakemberek többségének a véleménye szerint jó verseny volt a fehérvári. Kiemelkedett a mezõnybõl a fiúknál a százhalombattai Bodrogi Viktor, a lányoknál a küzdelmekbe a hét végén bekapcsolódó Risztov Éva, a Bp. Spartacus versenyzõje. Volt olyan szakember, aki amiatt panaszkodott, hogy kevesen voltak az ob-n, s szerinte ez probléma.

- Nem feltétlen értek egyet ezzel - mondta Ruza József, a Magyar Úszószövetség fõtitkára. - A minõség most minden elképzelést felülmúlt. Azt sem szabad elfeledni, hogy Risztov Éva és társai csak szombaton kapcsolódtak be a bajnokságba, addig otthon edzettek. S a legfontosabb érv: e korosztály tagjainak nagy része az iskolaváltás miatt - fõiskolai, egyetemi tanulmányok kezdete - kénytelen hátat fordítani az úszásnak. Az alapoknál, és a fiataloknál a mennyiséget tekintve nincs gond. Ami a mostani bajnokságot illeti: remek viadalok voltak, jó eredményekkel, s a rendezés színvonala is magas volt, örülünk, hogy a fehérváriak pályáztak, nyertek, mert jó helyen lesz az ob három éven át.

Megyénk versenyzõi kitettek magukért, hat arany, hat ezüst, és hét bronzérem volt a mérlegük. Kiemelkedtek a dunaferre-sek, az összes aranyat õk szerezték, de az "ezüstbánya" is szépen termelt. A város egyik különdíját Papp Renáta (Delfin-Lászlóvill SE) kapta.

A pontverseny eredménye:

1. FTC-Print (14 résztvevõ, 48 nevezés): 8 arany, 6 ezüst, 5 bronzérem. 5 negyedik. 4 ötödik, 3 hatodik hely - 443 pont.
2. Bp. Spartacus (10 résztvevõ, 37 nevezés): 6,6,4,4,2, 3 - 352.
3. Dunaferr SE (10 résztvevõ, 38 nevezés): 6,5, 3, 3, 5. 2 -330
.
8. Delfin-Lászlóvill SE (11 résztvevõ, 48 nevezés): -,1,4,3,2, 2, - 95 .
.
24. Hullám '91 UVE (6 résztvevõ, 22 nevezés) 9 versenyzõjük nem volt az elsõ hat között, -összesen 7 pontot szereztek.

Eredmények, szombat.

50 méteres leány hátúszás: 1. Szabó-Szepesi (Bp. Spartacus), 2. Baranyai (BVSC), 3. Pálmai (Bp. Honvéd), 4. Szilárd Beatrix (Delfin-Laszlóvili).
50 m. leány gyors: 1. Molnár Viktória (Dunaferr SE), 2. Mlskovlcz Zsuzsa (Dunaterr SE), 3. Poros (Baja)... 8. Papp Renáta (Delfin-LaszlovIII).
100m. fiú mell: 1. Máté (Szentes), 2. Financsek (Pécs), 3. Leposa (Veszp rém) ... 8. Hegedûs Sándor (Dunaferr SE).
200 m. fiú pillangó: 1. Bodrogi (Százhalombatta), 2. Petrovszki (Békéscsaba), 3. Bánhidl (Kecskemét)... 8. Madár Bálint (Delfln-Lászlóvlll).
400 m. fiú gyors: 1. Bodrogi, 2. Cseh (Bp. Spartacus, 3. Venczl (BVSC).
1500 m. leány gyors: 1. Nagy (RÁJA), 2. Hegedûs (HÓDTÁV), 3. Horváth.

4x100 m. leány gyorsváltó: 1. Bp. Spartacus, 2. Dunaterc SE, 3. Delfin-Lászlóvill)... 7. Hullám UVE.

Eredmények, vasárnap.

50 m. fiú pillangó: 1. Mészáros (FTC), 2. Venczl, 3. Papp (FTC).
100 m. fiú gyors: 1. Bunda (FTC), 2. Vári (FTC), 3. Koltai (Baja)... 5. Takács Krisztián (Dunaferr SE).
100 m. leány mell: 1. Reményi (Bp. Spartacus), 2. Szántó (Bp. Honvéd), 3. Bunford (FTC)... 8. Papp Viktória (Dunaferr SE).
100 m. fiú hát : 1. Bodrogi, 2. Szikora (Bp. Honvéd), 3. Dinya (Békéscsaba) ... 6. Papp Gergely (Delfin-Lászlóvill).
100 m. leány pillangó: 1. Risztov (Bp. Spartacus), 2. Molnár Viktória (Dunaferr SE), 3. Taray (Bp. Spartacus), 4. Papp Renáta (Delfln-Lászlóvlll).
200m. fiú mell: 1. Máté, 2. Financsek, 3. Leposa.
200 m. leány hát: 1. Pál mai (Bp. Honvéd), 2. Szabó-Szepesi (Bp. Spartacus), 3. Szilárd Beatrix (Delfin-Lászlóvill).
200 m. fiú vegyes: 1. Cseh (Bp. Spartacus), 2. Komolai (FTC), 3. Ruszka (A Jovö).
200 m. leány gyors: 1. Molnár Viktória (Dunaferr SE), 2. Risztov, 3. Lipcsei (Bp. Spartacus)... 7. Miskovlcz (Dunaferr SE)... 8. Papp R. (Delfin-Lászlóvill).
200 m- leány vegyes: 1. Risztov, 2. Reményi, 3. Nagy (RÁJA).
1500 m. fiú gyors: 1. Bodrogi, 2. Kiss (FTC), 3. Fekete (RÁJA).

4x100m. leány vegyesváltó: 1. Bp. Spartacus, 2 Delfin-Lászlóvill (Szilárd Beatrix, Veress Andrea, Papp Renáta, Madár Éva), 3. Dunaferr SE (Mlskovitz Zsuzsa, Papp Viktória, Molnár Viktória, Troppert Nikolett)... 8. Hullám '91 UVE (Csere Virág, Kun Andrea, Ivanics Enikõ, Kovács Réka).

4x100 m. fiú gyorsváltó: 1. FTC-Print.. 2. Békéscsaba, 3. Bp. Honvéd, 4. Dunaferr SE (Bordás Gábor, Hegedûs Sándor, Takács Krisztián, Bokros László)... 6. Delfln-Lászlóvlll (Papp Gergely, Madár Bálint, Kovács György, Németh Ádám).